МАЛЬТІЙСЬКА СЛУЖБА ДОПОМОГИ

Івано-Франківськ

Збереження віри та допомога потребуючим

Діяльність

6 грудня в рамках акції «Святий Миколай іде до сиріт» у фортечній галереї Бастіон відбулось офіційне відкриття виставки дитячих фотографій та рисунків від дітей, які проживають в інтернатах та притулках нашої області. На відкриття зійшлись : організатори, волонтери, капелан Мальтійської Служби Допомоги та добрий друг акції, відомий у нашому місті та й поза його межами, художник, член Національної спілки художників України, меценат та суспільний діяч Богдан Бринський. З 7 грудня виставка також діятиме й в Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Івана Франка і триватиме до 19 грудня.

Десь у далекому 1998-му починали ми свій шлях. Почали з малого. Один інтернат, кілька діток, але багато любові. Любові , якої стало на 20 років. Вона примножилась і охоплює тепер 22 інтернати, тисячі дітей та стільки ж жертводавців.
За 20 років з метою популяризації акції та привертання все більшої аудиторії до потреб дітей, які проживають в притулках та інтернатах, ми проводили різноманітні цікаві заходи.

Так, щороку у рамках акції відбувається конкурс малюнка на тему «Чудо святого Миколая». Всі дітки, які мають талант та бажання прийняти участь у конкурсі малюють своє бачення "Чуда святого Миколая". Цього року на конкурс надійшло більше, ніж 1000 дитячих робіт з 20 інтернатів, притулків, дитячих будинків Івано-Франківська та області. Мистецька комісія обрала 32 кращих малюнка, кожен з яких вартий Вашої найвищої уваги. Малюнки різні, так само як і їхні автори - діти з різних сирітських закладів, різного віку та здібностей. Ці малюнки розміщені у альбомі групи «Святий Миколай іде до сиріт» у Фейсбуці, де за них можна й проголосувати відміткою «Like». Голосування триватиме до 13 грудня. Дитина, малюнок якої отримає найбільше відміток "Like", стане переможцем конкурсу і отримає спеціальний подарунок від святого Миколая. Окремо, цього року волонтери Мальтійської Служби обрали ще 12 малюнків, які з 5 грудня будуть тішити всіх перехожих у фортечній галереї Бастіон. Тож запрошуємо всіх на виставку дитячих робіт.

Пан Богдан Бринський, який вже віддавна є активним учасником акції «Святий Миколай іде до сиріт» надзвичайно тепло прокоментував відкриття виставки : «Кожного разу, з року в рік, з надзвичайно великим бажанням приходжу на відкриття виставки чи на відбір робіт, щоб вкотре пересвідчитися в дитячій щирості , наївності, простоті та відвертості. От якби так викладались дорослі перед кожним своїм твором… Вони звісно ж стараються, але такої щирості не вистачає в дорослих роботах. Тому, що ця щирість втрачається за стільки років, через той різний життєвий шлях. А дитячий світ – це світ казок та радості, незважаючи й на те, що ці діти живуть без батьківського тепла…»

Також на виставці представлені дитячі фотографії. На цих світлинах можете познайомитись із вихованцями соціально-реабілітаційного центру м. Медині.
«Ідея виставки дуже символічна - таким чином ми хочемо відзначити наш 20-ий день народження і тим самим , бути своєрідним «дзвіночком» , що нагадуватиме про початок цього особливого часу в році.» - коментує Юлія Гайченя, волонтер МСД, ініціатор виставки.

Фортечна галерея «Бастіон» та обласний музично-драматичний театр імені Івана Франка подарував прихисток фотовиставці, за що висловлюємо їм море вдячності. Та особлива подяка молодому фотографу Тарасу Верному за те, що зумів вловити ті щирі дитячі посмішки та очі.

І підсумуємо все цитатою отця Андрія Заліського, капелана Мальтійської Служби : «Ця виставка – це вияв нашої любові та турботи до цих дітей.» Тому, завітайте на виставку - підтримайте дитячі таланти!