МАЛЬТІЙСЬКА СЛУЖБА ДОПОМОГИ

Івано-Франківськ

Збереження віри та допомога потребуючим

Діяльність

З глибоким жалем Велике Магістерство повідомляє про смерть Його Преосвященнішої Високості Князя і 80-го Великого Магістра Фра Джакомо Далла Торре Дель Темпіо Ді Сангвінетто, який помер в Римі незадовго після півночі 29 квітня в наслідок невиліковної хвороби діагностованої кілька місяців тому.

У відповідності до Арт. 17 Конституції Суверенного Мальтійського Ордену, Великий Командор, Фра Руй Гонсалу ду Вале Пейшоту ди Вілаш Боаш (Fra’ Ruy Gonçalo do Valle Peixoto de Villas Boas) став тимчасовим виконуючим обов’язків Великого Магістра. Він залишиться Головою Суверенного Мальтійського Ордену до моменту вибору нового Великого Магістра.

Фра Джакомо Далла Торре Дель Темпіо Ді Сангвінетто народився в Римі 9 грудня 1944 року. Закінчив факультет Літератури і Філософії в Римському університеті Ла Сапіенца за спеціальністю «Християнська археологія та історія мистецтв». Працював в Папському Університеті Урбаніана, викладав класичну грецьку мову. Також був Бібліотекарем та Головним Архівістом в чиїй відповідальності були важливі наукові колекції університету. Автор багатьох наукових статей на тему історії середньовічного мистецтва.

 

У 1985 році був прийнятий до Суверенного Мальтійського Ордену в ранзі Лицаря Честі і Відданості, а вже у 1993 році склав публічні обіти ставши тим самим Лицарем Справедливості. З 1994 по 1999 роки був Великим Пріором Ломбардії та Венеції. З 1999 по 2004 роки був членом Суверенної Ради Ордену. На Генеральній Капітулі 2004 року його було обрано Великим Командором Мальтійського Ордену. Після смерті 78-го Великого Магістра, Фра Єндрю Берті в лютому 2008 року, він став тимчасовим виконуючим обов’язків Великого Магістра. З 2008 по 2017 рік Фра Джакомо Далла Торре був Великим Пріором Риму.
Після відставки 79-го Великого Магістра Фра Меттью Фестінга, 29 квітня 2017 року Велика Державна Рада обрала його тимчасовим виконуючим обов’язків Великого Магістра. На наступному засіданні Великої Державної Ради 2 травня 2018 року його було обрано 80-м Князем і Великим Магістром Суверенного Мальтійського Ордену.

Фра Джакомо Далла Торре Дель Темпіо Ді Сангвінетто був людиною молитви, завжди особисто допомагав нужденним, в тому числі роздаючи їжу бездомним на римських вокзалах Терміні Тібуртіна. Він брав участь у численних міжнародних прощах Мальтійського Ордену до Люрду та національних прощах до Лорето та Ассізі. Великою радістю для нього була також участь у міжнародних літніх таборах Ордену для неповносправної молоді, під час яких завжди отримував щирі слова вдячності від волонтерів та гостей.

Як Великий Магістр Фра Джакомо Далла Торре здійснив численні офіційні та державні візити. Лише у січні відбувся його державний візит до Беніну, а минулого липня – до Камеруну. Нещодавно Великий Магістр відвідав Німеччину, Словенію та Болгарію де мав зустріч з главами держав.
Під час цих візитів завжди намагався відвідувати медичні та соціальні структури Мальтійського Ордену, щоб мати змогу особисто привітати як персонал, так і пацієнтів.

Щира людяність, любов до ближнього та глибока відданість благодійництву характеризували діяльність 80-го Великого Магістра Суверенного Мальтійського Ордену. Саме таким Великий Магістр залишиться в пам’яті всіх, хто його знав.