МАЛЬТІЙСЬКА СЛУЖБА ДОПОМОГИ

Івано-Франківськ

Збереження віри та допомога потребуючим

Діяльність

Мальтійська Служба Допомоги є католицькою організацією, яка діє у цілому світі відповідно до тисячолітнього гасла Суверенного Мальтійського Ордену - «Збереження віри і допомога потребуючим».

У цьому гаслі відображено дві найбільші заповіді Божі:

“Люби Господа, Бога твого, всім твоїм серцем, усією твоєю душею і всією думкою твоєю: це найбільша й найперша заповідь. А друга подібна до неї: Люби ближнього твого, як себе самого. На ці дві заповіді ввесь закон і пророки спираються” (Мт. 22: 37-40).

Ці дві заповіді взаємно доповнюють одна одну, бо неможливо виконати першу, занедбавши другу; і другої не осягнемо без першої.

Таким чином уся діяльність нашої організації випливає з глибини христової віри. Водночас, своїми ділами милосердя ми прагнемо свідчити цілому світу Божественну любов, об’явлену людям у Господі нашому Ісусі Христі.

НАШІ ПОКРОВИТЕЛІ:

Богородиця Філермос

Богородиця Філермос (Любителька пустелі) - одна з найбільших реліквій Мальтійського Ордену – давня візантійська ікона, вивезена лицарями з Родоса. За переказом, що дійшов до нас, ікона Божої Матері - це один з тих небагатьох образів, що були написані святим євангелистом Лукою і в 4б р. н.е. принесених ним в Антіохію, де ікона перебувала протягом трьох сторіч. Потім її перенесли в Єрусалим. У 430 р. дружина візантійского імператора Феодосія Молодшого Євдокія зробила паломництво у Святу Землю і відтіля переслала ікону сестрі свого чоловіка Пульхерії, яка урочисто помістила образ Богоматері в нововлаштованому влахернському храмі. Багато віруючих людей одержували зцілення, молячись перед цим образом Цариці Небесної. Протягом багатьох сторіч ця чудотворна святиня зберігалася в Константинополі. У 1203 р. після захоплення хрестоносцями Константинополя ікону знову перенесли у Святу Землю і там вона виявилася в лицарів-іоаннітів, що перебували в той час у місті Акрі. У 1291 р. коли місто захопили турки, лицарі перебралися на острів Кріт, забравши із собою і Філермську ікону Божої Матері. Разом з йоанітами ікона подорожувала по світу, благословляючи праці лицарів. Вона була на острові Родос, потім у різних містах Італії, поки не виявилася разом з лицарями на острові Мальта. Тут у місті Валетта, у соборі Святого Йоана була споруджена каплиця мадонни Філермо, де поруч з вівтарем помістили ікону. 1796 року, коли зусиллями Наполеона Орден був вимушений покинути острів Мальта, ікона Богородиці Філермос переїхала разом з лицарями до Санкт-Петербургу, де верховним магістром ордену було обрано Царя Павла І. Наслідники Павла І знову ліквідували великий пріорат Ордену в Росії а майно Ордену конфіскували.

У 1799 році ікона з двома реліквіями (правою рукою Івана Христителя та хрестом, що виготовлений з дерева Животворящого Хреста на Мальті) була доставлена до Санкт-Петербургу, де її виставили у зимовому палаці царя. Ікона Богородиці Філермос залишилася у сім’ї імператора, де користувалась особливою пошаною.

Після того, як у Росії до влади прийшов атеїстичний уряд, який не мав жодних інтересів до предметів культового мистецтва, отримати ікону дипломатичним шляхом намагалась Італія, яка хотіла повернути її на острів Родос (він став італійським у 1912 році). У 1800 році італійцям була передана лише копія ікони. Вона й до сьогодні зберігається у церкві Святої Марії Ангелі у Асизі.

Сама ж ікона охоронялася від безпорядків більшовицької революції 1917 року у Копенгагені мамою цариці, принцесою Данії. Коли у 1928 році вона померла, ікона Богородиці Філермос відразу перейшла до голови російського православного синоду єпископів у Берліні. А вже у 1929 році він передав ікону югославському королю Олександру І у Белград. З часу захоплення цього міста у 1941 році фашистською Німеччиною, подальші відомості про ікону було втрачено. Нові джерела інформації вказують на те, що на сьогоднішній день ікона знаходиться у Чорногорії.

 

Святий Іван Христитель

Святий Іван Христитель віддавна є небесним покровителем Мальтійського Ордену. Цей великий святий відомий як останній Старозавітній пророк, перший Новозавітній мученик та Предтеча Господа нашого Ісуса Христа. Його єврейське ім’я означає «Бог милостивий». Сам Христос в Євангелії від Луки (7:28) характеризує його такими словами «Кажу вам: Між народженими з жінок нема нікого більшого понад Йоана».

У нашій Церкві пам’ять цього великого святого вшановується щовівторка, а протягом року особливо відзначається його собор (20 січня), зачаття (6 жовтня), народження (7 липня), усікновення голови (11 вересня), перше і друге віднайдення його чесної голови (9 березня) та третє віднайдення (7 червня).

БІЛЬШЕ ЧИТАЙ ТУ http://malteser.if.ua/tpl/ua/images/img/i.pdf (цЕ ВІДКРИЄТЬСЯ?????????????)

 

{slider  Блаженний Жерар }

Блаженний Жерар Тонк народився в Амальфі, портовому місті, 30 км на південь від Неаполя. Він був французьким монахом Бенедиктинського ордену, і служив як магістр гостей при Бенедиктинському Монастирі Св. Марії Латіни в Єрусалимі. Будинок для гостей, розташований на іншій стороні вулиці Церкви Гробу Господнього, був дуже великий, оскільки там завжди було багато паломників, які прибували на Святу Землю, щоб побачити місця, пов’язані з життям, смертю і воскресінням Ісуса Христа. Оскільки подібні подорожі у той час вимагали чималих зусиль, то більшість з прочан прибували до Єрусалиму виснаженими або й хворими.

Таким чином будинок для гостей Святої Марії Латіни був більше лікарнею, ніж готелем, і у той час був всім як Єрусалимський Госпіталь. Крім догляду за хворими, тут надавали притулок покинутим дітям, кормили голодних, одягали бідних і піклувалися про звільнених в’язнів. Госпіталь Блаженного Жерара був добре організованою благодійною організацією.

Так для кращого управління лікарнею Блаженний Жерар заснував Братство Св. Івана Єрусалимського. Саме ця громада і дала історичне коріння Ордену Госпітальєрів Св. Івана, найдавнішого Ордену Церкви (заснованого у 1099 році), відомого як Суверенний Військовий Орден Госпітальєрів Св. Івана Єрусалимського Родоса і Мальти або, коротко, Мальтійського Ордену.

В основі Правил Ордену Св. Івана лежать Статути Братства Св. Івана Єрусалимського, чия духовність ґрунтується на бенедиктинському принципі гостинності, вираженого в главі 53 Правил Св. Бенедикта: “Усі гості, які звертаються до нас, мають бути прийняті як Христос, про що Він сам наказував: «я був чужинцем, і ви мене прийняли» (Мт. 25:35). Належна почесть має бути віддана всім, особливо ж тим, хто сповідує рідну нам віру (Гал 6:10) і паломникам”. Саме цим і займалось братство у Єрусалимському госпіталі.

З цього часу Брати Ордену, який від тоді називають Орденом Св. Івана, дали обітницю прожити життя згідно з Євангельськими радами – в убогості, чистоті та покорі. Вони одягатися у власні чернечі ризи (чорний одяг з білим сяючим хрестом на лівій стороні), і жити за власними правилами.

На жаль, оригінали цих правил були загублені, але ми можемо припустити, що вони були досить подібні до першого Закону братства, запропонованого наступником Жерара - Раймоном дю Пуї. Цей конгломерат складався як з Августинських так і Бенедиктинських правил, а в значних речах доповнювався власними додатками.

Блаженний Жерар і його послідовники називали хворого «нужденний Христос» або просто «убогий святий», вказуючи, що вони приймають Його як самого Христа, і таким чином представляють Його тим, хто має честь послужити потребуючим. Отож любов до ближнього стає своєрідним культом поклоніння Богові, а члени ордену госпітальєрів обіцяють «бути слугами і рабами нашого Бога – потребуючого».

Ще за часів Жерара до нещодавно заснованого Ордену приєднувалось багато паломників: чи то як помічники (волонтери), чи як брати-члени.

Щедрі пожертвування, наприклад Годфрідом Бульйонським і Королем Болдіном I (1108), дали змогу Жерару з-поміж інших речей звести філіали госпіталів у Європейських портах Середземного моря.

Таким чином уже до 1113 року були засновані філіали госпіталів в замку Святого Егідія, в Асті, Пізі, Барі, Ідронтум, Тарент і Мессіна. Адже паломників, які захворіли, слід було лікувати на ранній стадії, бо інакше наплив хворих прочан в Госпіталь Єрусалиму став би занадто великим, особливо після того, як дорога до Єрусалиму дещо звільнилася і відновився великий потік прочан до Святого Міста.

Так у 1099 році Блаженний Жерар Тонк заснував братство відданих людей у будинку госпіталю Святого Івана Христителя в Єрусалимі, про яких говорили як про “братів, які прийшли послужити потребуючим і захистити Католицьку Віру”.

Це братство у 1113 р. було реорганізоване в релігійний орден, який у наші дні зветься Суверенним Військовим і Госпітальєрським Орденом Св. Івана Єрусалимського, Родосу і Мальти ( або ж просто - Мальтійський Орден).

Блаженний Жерар був святою людиною, якого прославляли як за життя, так і посмертно.

Блаженний Жерар помер 3 вересня 1120 року.

 

 { / sliders } 

 {slider Святий Миколай Чудотворець } 

Святий Миколай не випадково став покровителем мальтійців Івано-Франківська, адже щороку на своє свято (19 грудня) він робить справжнє свято чуда Божої любові і милосердя для понад тисячі дітей у більше ніж двадцяти сирітських закладах нашої області.

Акція «Святий Миколай іде до сиріт» є центральною акцією нашої спільноти, яка уже багато років гуртує довкола себе усіх мальтійців та тисячі доброчинців. З року в рік дорослі і діти з нетерпінням чекаю чергового чуда від Святого, і для нас надзвичайно велика ласка, що Бог забажав здійснювати його саме посередництвом нашої Мальтійської спільноти. На знак подяки і визнання саме Святого Миколая Чудотворця (взірця милосердної любові до ближнього та допомоги потребуючим) було обрано покровителем мальтійців Івано-Франківська.

 

У своїх богослужіннях наша Церква вшановує святого Миколая кожного четверга: саме цей день тижня, поруч зі святими апостолами, присвячено святому Миколаю. А в літургічному році цьому святому відведено окремих два дні:

19 грудня – Святого Миколая архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця;

22 травня – перенесення мощів св. Миколая Чудотворця з Мир до міста Барі.

Більше тут http://malteser.if.ua/tpl/ua/images/img/m.pdf (якщо відкриється)

 

{ / sliders}

 

Молитви



Гімн мальтійців Івано-Франківська

Царице наша преблагая,* надіє наша Богородице,* захисте сиріт, іноземців пристановище,* засмучених радосте, скривджених покровителько!* Глянь на нашу нужду і на наше горе,* поможи нам немічним, провадь нас недосвідчених.* Ти ж бо наше горе знаєш,* розвій його, якщо бажаєш,* бо не маємо іншої допомоги,* ні захисниці, ні ласкавої розрадниці,* крім Тебе, о Божа Мати,* бо Ти нас охорониш і захистиш по всі віки. Амінь.

 



Молитва до святого Миколая Чудотворця (покровителя мальтійців Івано-Франківська)

Святий отче Миколаю, великий і предивний чудотворче, могутній заступнику нашої спільноти, та добрий опікуне усіх сиріт, бідних та нужденних. Щиро благаємо тебе, скорого потішителя тих, що в горю і нужді: поспіши зі своєю поміччю до мальтійців, захисти нас і усіх потребуючих від тяжкої хвороби, несподіваної смерті, голоду та всякої пошесті. Хорони нас впродовж усього життя. Захисти нас щитом твоєї молитви перед справедливим Божим гнівом та допоможи нам сподобитись навіки в небі разом з тобою прославляти й величати Боже милосердя. Амінь.

 



Молитва до святого Івана Христителя (покровителя Мальтійського Ордену)

Святий Іване, предтече і христителю Господній. Тебе послав Господь, щоб дати свідчення про світло і щоб увірували всі в те правдиве світло, яке прийшло у світ просвітити кожну людину. Ти - всехвальний пророк, більший від усіх пророків. Вони проповідували Христа Ісуса словом, а ти вказав на нього рукою і мовив: “Це Агнець Божий, що бере на себе гріхи світу“.

Ти проповідував покаяння, ти христив розкаяних у Йордані, ти вдостоївся своєю рукою торкнутися голови самого Царя і Бога. Ти - перший мученик, ти - посників і пустельників наставник, ти - вчитель чистоти, ти - близький друг Христа. Тебе просимо, до тебе припадаємо: не відмов нам в заступництві. Нехай наше життя відновиться справжнім покаянням, немов другим хрещенням.

Випроси нам ласку прощення усіх гріхів і повернення на дорогу справжнього християнського життя, щоби з твоєю допомогою ми жили у Божій благодаті і змогли колись увійти в царство вічного життя. Амінь.

 


Молитва за потребуючих

Владико Чоловіколюбче, поглянь на нас милостивим Твоїм оком, і вислухай наші молитви, що їх з вірою приносимо, як Ти сам учив нас: «Усе, що молячись просите, віруйте, що одержите, і буде вам», - та: «Просіть і дасться вам». Тому й ми, хоч грішні й недостойні, все ж, надіючись на Твою милість, просимо Тебе: Даруй благодать Твою і прощення гріхів, хорони від видимих і невидимих ворогів, від усякої напасті, біди і смутку, від недуг і всяких болів, та даруй здоров’я і життя мирне слугам твоїм, - мальтійцям (працівникам, молоді, волонтерам), жертводавцям, спонсорам, партнерам, хворим, нужденним, інвалідам, сиротам та всім потребуючим, - щоб вони славили ім’я Твоє святе, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 


Молитва за сиріт

Господи, Ісусе Христе, Сину Бога Отця! Ти колись сказав своїм учням: „Пустіть дітей, не бороніть їм приходити до мене, таких бо Царство Небесне” (Мт. 19:13). Тому й сьогодні ми з особливим проханням віддаємо в твої люблячі обійми сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, якими піклується наша мальтійська спільнота, а також тих, яким ми, нажаль, не в силі допомогти: благослови їх та визволи від усякого підступу ворожого, збережи їх у правдивій вірі, в благочесті й чистоті в усі дні життя, відкрий їм безмежну любов нашого спільного Отця, щоб вони досягнули успіху в розумінні та виконуванні заповідей Його і стали спадкоємцями Царства Небесного. Бо Ти благий і чоловіколюбець Бог єси, і Тобі славу віддаємо з безначальним Твоїм Отцем, пресвятим, благим і животворним Твоїм Духом завжди нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.



Молитва за доброчинців

Господи святий, Отче всемогутній, предвічний Боже, від якого походить всякий дар і всяке добро! Дякуємо Тобі за Твої добродійства, що Ти їх щедро подав нашій мальтійській спільноті, особисто кожному з нас і всім, за кого ми молимось. Дякуємо за щедрих жертводавців, за ревних волонтерів та за кожного, хто радо допомагає нам у творенні діл милосердя. Боже, благослови їх та їхні родини, віддай їм сторицею, нехай їхня жертва буде на прощення гріхів і на життя вічне. Нехай посіяне ними тлінне процвіте вічним і нетлінним. Господи, як дотепер Ти милостиво вислуховував наші молитви і виявляв нам свою доброту, так і надалі сповнюй всі наші добрі прохання і виявляй Твою багату милість тим, за кого ми просимо, особливо найбільш потребуючим. Бо Ти щедрий і чоловіколюбивий Бог, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 



Молитва за “Романтиків”

Господи наш, Ісусе Христе! За Твого життя на землі люди приносили Тобі недужих та калік, а часто вони й самі приходили до Тебе цілими громадами і Ти ставив на ноги немічних, очищав прокажених, повертав зір сліпим, німим мову, а глухим слух, і всім тяжко хворим подавав здоров’я душі і тіла. Поглянь, Господи, у своєму милосерді на слуг Твоїх «Романтиків» і на кожного, хто зараз чекає на Тебе, лікаря душ і тіл, і, якщо така Твоя свята воля, поверни їм здоров’я. Та якщо тілесне одужання може стати загрозою для спасіння їх душ, а ці недуги є найкращою дорогою, що ведуть їх до Тебе, тоді допоможи їм у Своїй ласкавості віддатися Твоїй святій волі, терпеливо, без скарги й нарікання переносити ці немочі. Нехай ці терпіння будуть на відпущення і спокутування їхніх провин та гріхів цілого світу, а також на зібрання заслуг для вічної радості у Твоєму домі любові. Так нехай славиться ім’я Пресвятої Тройці, Отця, і Сина, і Святого Духа, на віки вічні. Амінь.

 

                                                                                                                 

МОЛИТВА МАЛЬТІЙЦІВ

 

Всемогучий Боже і Царю всесвіту, Спасителю наш, Ісусе Христе, що всім серцем любиш увесь людський рід і безмежно опікуєшся кожним народом зокрема! Поглянь милосердно і на наш український народ, що з великою надією звертається до Тебе.

 

Ми, діти цього народу, згідно Твоєї волі, любимо всі народи, що їх Ти відкупив своєю святою кров’ю, любимо також і наш український народ. Благаємо Тебе, прости йому всі провини, скріпи добрі нахили, змилосердися над ним у його потребах, хорони його перед усякою кривдою й несправедливістю.

 

Пошли українському народові святих і праведних людей, ревне духовенство, добру владу, справедливе судочинство, щоб своїм прикладом і словом були його мудрими провідниками у всіх сферах духовного, суспільного і громадського життя.

 

Дай йому волю, свободу слова, рівність і демократію, щоб кожен міг вільно розвивати свої здібності. Обдаруй нас правдивою мудрістю і знанням. Благослови нашу працю на всіх сферах господарства, науки, мистецтва, медицини, спорту. Дай нам мудрість і мужність для залагодження міжконфесійних і міжетнічних конфліктів, усунення расизму, дискримінації та корупції.

 

Опікуйся нашими дітьми і молоддю, щоб одержували в родині і школі християнське виховання, жили у чистоті, затишку і любові. Застережи від спокус та шкідливих звичок у всіх проявах. Благослови всі наші родини, щоб були міцними і повноцінними, даруй здоров`я і довголіття батькам, сестрам і братам.