МАЛЬТІЙСЬКА СЛУЖБА ДОПОМОГИ

Івано-Франківськ

Збереження віри та допомога потребуючим

Діяльність

Мальтійська Служба Допомоги (надалі МСД) – це добровільна, демократична, незалежна, неприбуткова, волонтерська, благодійна організація, яка діє на засадах самоврядування.

Метою МСД є добровільне обєднання громадян для безкорисливої праці, спрямованої на надання всебічної допомоги потребуючим, здійснення завдань добродійності і милосердя на духовних засадах католицької віри в дусі гасла Мальтійського лицарського ордену: «Збереження віри та допомога потребуючим».

Історія МСД починається ще від часів Суверенного Лицарського Ордену Св.Йоана. МСД є частиною найстарішого Ордену, який ставить перед собою головним завданням - піклуватися про хворих та потребуючих.  Детальніше про історію ордену читайте тут

МСД в Україні почала діяти з грудня 1990 року з координаційним центром у м. Львові. Першочерговою метою було у співпраці з партнерами підтримати малозабезпечені верстви населення, через навчання і надання матеріальної допомоги покращитижиттєвий рівень потребуючих. Згодом утворилися осередки Мальтійської Служби Допомоги у Мукачево, Києві, Луцьку, Берегово та Івано-Франківську. Усюди є сформовані власна структура Служби, напрями діяльності відповідно до потреб часу і населення.

Велику підтримку і тісне співробітництво Мальтійська Служба Допомоги в Україні знайшла в особі Мальтійської Служби Допомоги Німеччини. На початку 1991 року з приїздом до Івано-Франківська працівників та волонтерів МСД Трір було організовано розподіл пакетів з гуманітарною допомогою (продукти харчування, дитяче харчування, медикаменти, обладнання для лікарень, предмети першої необхідності, іграшки, одяг). Здійснювався проект "Їжа на колесах" для потребуючих міста Івано-Франківська.

У 1991 році в Івано-Франківську почала діяти, а в 1996 була зареєстрована обласна благодійна організація "Мальтійська Служба Допомоги", яка на сьогодні володіє розвинутою структурою, налічує понад 300 волонтерів. За цей час було засновано 9 молодіжних груп, серед яких одна група людей на візках – «Романтики», одна група старших мальтійців, 6 молодіжних груп, віком від 13 до 25 років та 1 дитяча – віком від 3 до 7 років. Духовний провід здійснює капелан організації. Підготований персонал забезпечує планування та реалізацію завдань Мальтійської Служби. Організація володіє необхідними транспортними та технічними засобами, медичною та реабілітаційною базою, обладнанням для навчання, надання першої допомоги, організації таборів, приготування їжі для забезпечення прощ та масових заходів, володіє знаннями та навиками надання допомоги при стихійних лихах.

Працівників Мальтійської Служби Допомоги в Івано-Франківську відзначено медалями, грамотами та нагородами Суверенного Мальтійського Лицарського Ордену, Мальтійської Служби Німеччини, державними адміністраціями різних рівнів, правлячими архиєреями Івано-Франківської єпархії УГКЦ.