МАЛЬТІЙСЬКА СЛУЖБА ДОПОМОГИ

Івано-Франківськ

Збереження віри та допомога потребуючим

Діяльність

Уже багато років поспіль напередодні свята Миколая у Івано-Франківську Мальтійська Служба Допомоги з благословення архієпископа і митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина, організовує акцію «Святий Миколай іде до сиріт», мета якої – допомогти Святому Миколаю завітати туди, де Його найбільше потребують, у дитячі будинки Івано-Франківська та області. Помічниками святого Миколая в акції є сотні волонтерів та понад чотири тисячі жертводавців та доброчинців нашого краю.


Цього року святий Миколай знову подарував багато радості та приємних вражень для 2783 вихованців 27 сирітських та інтернатних закладів міста та області, яким привіз омріяні подарунки за їхніми листами.
Щороку кожна з груп мальтійської молоді готує сценку в кінці якої святий Миколай разом з ангелами вручає кожній дитині особисто подаруночок. Після вручення волонтери розпаковують з дітками подаруночки, тому вони одні з перших, хто бачить всі дитячі емоції.


Своїми враженнями поділилась з нами волонтер МСД, Анастасія Гуляй:
Чарівний блиск в дитячих очах, такий особливий, такий казковий та різдвяний можна побачити лише один-єдиний раз – на свято Миколая, коли Чудотворець дарує бажані подарунки.
Бути помічником Миколая – це, направду, щось дивовижне! Так цікаво спостерігати за щирими, непідробними емоціями:
-коли діти глибоко видихають, почувши власне ім’я і майже з підскоком прямують назустріч святому, а усмішка сяє від вуха до вуха;
-коли купчаться, мов грибочки, докупки і з цікавістю розглядають іграшки, курточки та ласощі;
-коли біжать назустріч та наввипередки хочуть показати вміст подарунка, який отримали цьогоріч;
-коли боязко і водночас із завзятістю сідають на коліна до Миколая та розповідають вірші, які не раз повторювали в думках та старанно вчили кожен рядок.
Такі моменти є справжніми! Не фальшивими! Як же мені запам’яталась крихітка, яка так майстерно декламувала вірша! Без сумніву, я бачу в ній майбутню театральну артистку! Або ж дівчинка, яка сиділа в інвалідному візочку. Аня (так її звати) ніжно гладила моє волосся, німб, крила (я грала роль ангела) та постійно випитувала про ангелят, чортиків та Миколая. Здається, вона навіть забула, що десь там чекає запакований дарунок.
По-справжньому… Без фальшу… Щиро… Невимушено… З любов’ю…
І все ж таки чудо твориться людьми!


Загалом завдяки всім-всім жертводавцям - приватним особам, родинам, учням та студентам, підприємцям, керівникам та колективам підприємств та організацій, було зібрано 794 616.03 гривень. На решту коштів у часі Різдвяних свят буде придбано та передано школам-інтернатам та дитячим будинкам навчальне, спортивне, господарське та реабілітаційне обладнання, побутові прилади та інші речі першої необхідності, а також буде реалізовано програму соціальної реабілітації дітей-сиріт в школах-інтернатах протягом 2018 року.

Хочемо подякувати всі-всім хто долучився до акції, хто себе бодай на пару хвилинок відчув тим справжнім помічником Святого Миколая, всім тим, хто вніс бодай найменшу крихту праці для того, щоб святий завітав до діток, які Його найбільше потребують.

Мальтійська Служба Допомоги